NC Home
A.net/NC
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
HOT Snowman
January 20th 2020 2505 Empire Dr, Winston-Salem, North Carolina, 27103, United States
Report
Block
4 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2020 Jan 20th
Results
Video
News
2020
1
59
1
2019
1
27
1
2017
1
39
1
2022
2018
2016
2015
1
55
1
Media for 2020
Videos (
59
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2020 Results - HOT Snowman
Jan 20th 2020, 9:15pm
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
JDL Fast Track
Invited groups
2020
Mighty Explorers Challenge 5
2020 Results - HOT Snowman
Published by
JDL Fast Track
Jan 20th 2020, 9:15pm
Attached Documents
HOT Snowman PDF Results
Posted 01/20/2020 (60 downloads)
JDL HOT Snowman Meet - Jan 20, 2020
JDL Fast Track
« Filter Results by Team: »
A.C. Reynolds
Alexander Central
Bishop McGuinness
Cox Mill
Davie County
Lexington Senior
North Lincoln
Northwest Guilford
Oak Grove
Page
Patrick Henry (Glade Spring)
Polk County
R-S Central
Ragsdale
Thomasville
Watauga
West Davidson
West Stokes
Wheatmore
Men:
55 Meter Dash
|
300 Meters
|
500 Meters
|
1000 Meters
|
1600 Meters
|
3200 Meters
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Women:
55 Meter Dash
|
300 Meters
|
500 Meters
|
1000 Meters
|
1600 Meters
|
3200 Meters
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Team Scores
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fisher, Isaiah
12
Page
6.68
1
10
2
Williams, JaRon
11
Cox Mill
6.72
1
8
3
Ward, Chandler
12
Ragsdale
6.74
1
6
4
Crosson, Jonathan
10
Northwest Guilfo
6.75
1
5
5
Misenheimer, Wesley
12
Ragsdale
6.77
1
4
6
Alford, Jeremy
11
Thomasville
6.84
1
3
7
Skeen, Elijah
11
Ragsdale
6.92
2
2
8
Dugger, Isaiah
9
Ragsdale
7.01
5
1
9
Mosby, Carter
12
A.C. Reynolds
7.12
3
10
Norfleet, Nigel
12
Ragsdale
7.20
2
11
Abaka-Mensah, Samuel
10
Northwest Guilfo
7.22
2
12
Henderson, Nate
11
Polk County
7.27
1
13
Hammer, Kylin
12
Patrick Henry (G
7.32
3
14
Lyons, Eli
10
Watauga
7.33
3
15
Ray, Noah
10
Northwest Guilfo
7.34
3
16
Nelson, Eric
12
R-S Central
7.34
4
17
Drake, Evan
12
North Lincoln
7.39
4
18
Jones, Ty
10
Northwest Guilfo
7.40
2
19
Diaz, Anthony
10
A.C. Reynolds
7.44
4
20
McNeil, Rayvon
11
R-S Central
7.45
2
21
Durham, Jamar
12
Thomasville
7.46
2
22
Knight, Tahj
11
Thomasville
7.47
4
23
Callihan, Douglas
9
West Stokes
7.53
5
24
Adkins, Jerry
10
West Stokes
7.54
5
25
McDaniel, Caleb
9
Davie County
7.59
5
26
Cate, Casey
11
North Lincoln
7.63
3
26
Gladden, Dondrail
11
Thomasville
7.63
4
28
Salinas, Tristan
9
Watauga
7.63
4
29
Rakes, Cody
10
West Stokes
7.68
4
30
Thompson, Trey
9
Watauga
7.68
3
31
Shea, Finn
10
A.C. Reynolds
7.73
4
32
Barnes, Elijah
9
Polk County
7.81
3
33
Moore, Hayden
11
North Lincoln
8.12
5
Morgan, Kane
10
A.C. Reynolds
DNS
1
Massengale, Peyton
10
Northwest Guilfo
DNS
5
Madden, Caleb
10
A.C. Reynolds
DNS
2
Carpenter, Kyler
11
North Lincoln
DNS
2
Chupp, Steven
10
Polk County
DNS
3
Mens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McKenzie, Hayden
12
Cox Mill
37.26
10
10
2
Beard, Landon
12
North Lincoln
37.50
2
8
3
Allen, John
11
Davie County
37.93
2
6
4
Barnett, Jaedon
12
Page
37.95
1
5
5
McCray, Avante
10
Page
38.56
1
4
6
Lynch, Rashod
11
R-S Central
38.65
2
3
7
Salmon, Micah
11
Northwest Guilfo
38.80
3
2
8
Dugger, Isaiah
9
Ragsdale
38.90
1
1
9
Alford, Jeremy
11
Thomasville
39.17
1
10
Beatty-Laney, DemyJay
9
R-S Central
40.24
5
11
Mosby, Carter
12
A.C. Reynolds
40.36
4
12
Lewis, Ta'Vohn
11
West Davidson
40.77
3
13
Smith, Adam
10
Davie County
40.85
6
14
Jones, Ty
10
Northwest Guilfo
40.91
4
15
Hammer, Kylin
12
Patrick Henry (G
40.91
5
16
Gentle, Tyler
11
West Davidson
40.94
3
17
Sutton, Liam
9
North Lincoln
40.97
3
18
Hooper, Jayden
11
R-S Central
41.28
4
19
Adkins, Jerry
10
West Stokes
41.42
9
20
Nelson, Eric
12
R-S Central
41.69
5
21
Braxton, Nehemiah
9
Page
41.74
4
22
Pagano, Cosie
11
Northwest Guilfo
41.83
4
23
Osorio, Josh
11
Ragsdale
41.89
4
24
Knight, Tahj
11
Thomasville
42.01
7
25
Drake, Evan
12
North Lincoln
42.14
6
26
Rakes, Cody
10
West Stokes
42.30
6
27
Diaz, Anthony
10
A.C. Reynolds
42.54
7
28
Lester, Josiah
9
Ragsdale
42.78
6
29
Lyons, Eli
10
Watauga
43.71
6
30
Belcher, Ben
9
Patrick Henry (G
43.71
8
31
Adams, Vierre
10
R-S Central
43.93
6
32
Moore, Hayden
11
North Lincoln
43.98
7
33
Simoncic, Michael
11
Polk County
44.03
8
34
Mayner, Immanuel
9
North Lincoln
44.35
7
35
Jackson, Aaron
9
Page
44.56
9
36
Adkins, Jacob
11
West Stokes
44.64
5
37
Cruz, Jose
11
Ragsdale
44.73
5
38
Wright, Wyatt
10
Patrick Henry (G
45.72
9
39
Maynard, Parker
9
Page
45.80
10
40
McDaniel, Caleb
9
Davie County
46.62
10
41
Coons, Brady
9
Oak Grove
47.88
9
Gladden, Dondrail
11
Thomasville
DNS
8
Frost, Quentin
10
Davie County
DNS
9
Patel, Vanash
10
Ragsdale
DNS
10
Ellis, Logan
12
Alexander Centra
DNS
2
Morgan, Kane
10
A.C. Reynolds
DNS
2
Robertson, Houston
11
West Stokes
DNS
8
Hernandez, Jose
12
Bishop McGuinnes
DNS
1
McDonald, Kenneth
12
Bishop McGuinnes
DNS
8
Sweeney, Bryce
12
A.C. Reynolds
DNS
3
Foster, Nathan
10
Polk County
DNS
7
Tipton, Lukas
12
Polk County
DNS
5
Shea, Finn
10
A.C. Reynolds
DNS
7
Kincaid, Ryan
11
Bishop McGuinnes
DNS
9
Bradshaw, Devin
12
Northwest Guilfo
DNS
2
Williams, JaRon
11
Cox Mill
DNS
10
Mens 500 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Barnett, Jaedon
12
Page
1:08.75
1
10
2
Ellis, Logan
12
Alexander Centra
1:09.02
1
8
3
Edwards, Braxton
10
Polk County
1:10.98
1
6
4
Lingerfelt, Drew
12
West Davidson
1:11.45
1
5
5
Barber, Chan
10
Polk County
1:14.29
2
4
6
Bradshaw, Devin
12
Northwest Guilfo
1:15.15
1
3
7
Jergenson, Bryce
10
Polk County
1:15.16
2
2
8
Moore, Jasiah
9
Page
1:15.57
1
1
9
Wesson, Cole
11
North Lincoln
1:15.99
2
10
Davin, Ryan
12
North Lincoln
1:17.23
3
11
Miller, Brandon
10
Northwest Guilfo
1:17.63
4
12
Callihan, Douglas
9
West Stokes
1:18.20
4
13
Nefe, Trevor
10
Northwest Guilfo
1:18.46
2
14
Carver-Robbins, Alex
12
R-S Central
1:19.48
3
15
White, Cooper
10
Davie County
1:20.83
2
16
Lyons, Eli
10
Watauga
1:21.24
3
17
Byers, Davis
10
Davie County
1:21.53
2
18
Johnston, Jonah
12
North Lincoln
1:21.95
4
19
McAllister, Eric
10
North Lincoln
1:22.07
4
20
Morena, Sergio
9
Page
1:22.24
3
21
Potter, Greg
11
Northwest Guilfo
1:22.33
3
22
Reyes, Brian
10
Davie County
1:22.82
3
23
Knight, Stephen
9
Watauga
1:23.64
4
24
Cruz, Jose
11
Ragsdale
1:24.74
3
25
Slade, Jaylen
9
Ragsdale
1:25.49
3
26
Avila, Juan
10
Thomasville
1:26.65
3
27
Dugger, Isaiah
9
Ragsdale
1:27.09
4
28
Bishop, Nathan
9
Watauga
1:27.26
4
Coons, Brady
9
Oak Grove
DNS
4
Simoncic, Michael
11
Polk County
DNS
4
Ressler, Dylan
10
Northwest Guilfo
DNS
2
Patel, Vanash
10
Ragsdale
DNS
4
Keith, Elvin
10
A.C. Reynolds
DNS
3
Mens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Yacouba, Emmett
12
Page
2:44.03
1
10
2
Adkins, Jacob
11
West Stokes
2:46.54
1
8
3
Cope, Ransom
11
Ragsdale
2:50.24
1
6
4
Quilla, Joey
11
North Lincoln
2:51.15
1
5
5
Kepple, Ben
10
A.C. Reynolds
2:51.45
1
4
6
Cannon, Ethan
10
Watauga
2:51.69
1
3
7
Brusso, Corban
12
North Lincoln
2:51.73
1
2
8
Hamilton, Nicholas
10
Northwest Guilfo
2:53.48
3
1
9
Osorio, Josh
11
Ragsdale
2:56.29
1
10
Wiprut, Murdoch
10
A.C. Reynolds
2:57.73
1
11
Robbins, Van
10
R-S Central
2:58.42
2
12
Cox, Caleb
12
Watauga
2:58.97
1
13
Mitchum, Michael
11
Page
3:00.68
2
14
Bryan, Aiden
11
Northwest Guilfo
3:02.43
2
15
Risse, Connor
9
North Lincoln
3:03.08
1
16
Rushin, Micah
10
Watauga
3:03.39
2
17
Marston, Mathew
12
Ragsdale
3:03.48
2
18
Sulecki, Owen
9
Davie County
3:03.92
2
19
Freeman, Rien
11
Watauga
3:04.08
1
20
Warner, Sam
9
Davie County
3:04.73
2
21
DaCosta, Michael
12
Page
3:05.31
2
22
Eskridge, Winston
11
Page
3:07.08
2
23
Holt, Hastings
11
Watauga
3:14.92
3
24
Salyers, Joseph
12
R-S Central
3:16.99
2
25
Ellis, Cooper
10
Northwest Guilfo
3:19.64
3
26
Trevino, Jairo Romero
11
Thomasville
3:21.34
3
27
Yount, Dallas
9
Davie County
3:23.80
3
28
Jenkins, Cesar
10
Ragsdale
3:25.85
2
29
Wilson, Christian
9
R-S Central
3:36.03
3
30
Watkins, Xavier
10
Page
3:39.70
3
31
Smith, Grayson
10
Polk County
3:40.86
3
32
Wickum, Haden
11
Thomasville
3:43.97
3
33
Niland, Jay
-
Davie County
3:44.16
2
34
Williams, Jordan
10
Davie County
3:44.44
3
35
Potter, Greg
11
Northwest Guilfo
3:49.26
3
Garcia, Charles
-
Cox Mill
DNS
3
DaCosta, Rodrigo
11
Northwest Guilfo
DNS
2
Ward, Connor
12
Oak Grove
DNS
3
Holdsclaw, Samuel
10
North Lincoln
DNS
1
Cole, Aidan
11
A.C. Reynolds
DNS
1
Hunt, Cameron
12
West Davidson
DNS
2
Barnett, Robert
11
Thomasville
DNS
3
Mens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cannon, Avery
12
Watauga
4:33.60
1
10
2
Turner, Ethan
12
Watauga
4:34.22
1
8
3
Brooks, Nate
11
Davie County
4:44.20
1
6
4
Freeman, Rien
11
Watauga
4:48.68
1
5
5
Coatney, Caleb
12
Watauga
4:54.17
1
4
6
Szykwa, Austin
11
North Lincoln
4:54.23
1
3
7
Young, Caleb
10
Davie County
4:58.29
1
2
8
Brown, Andrew
-
Davie County
4:58.77
1
1
9
McWhorter, Liam
11
Northwest Guilfo
4:58.80
1
10
Connick, Spencer
11
Cox Mill
4:59.32
3
11
Todd, Will
11
Oak Grove
4:59.32
1
12
Robbins, Van
10
R-S Central
5:01.83
1
13
Helms, Logan
10
North Lincoln
5:09.90
2
14
Honea, Nathan
11
A.C. Reynolds
5:13.64
1
15
Salyers, Joseph
12
R-S Central
5:13.81
2
16
Holt, Hastings
11
Watauga
5:17.37
3
17
Bodford, Cooper
12
Oak Grove
5:17.80
1
18
Huggins, Cole
11
Wheatmore
5:19.64
2
19
Viverette, Mac
10
North Lincoln
5:19.74
1
20
Jarrett, Jacob
10
Northwest Guilfo
5:23.47
3
21
Hart, Asa
12
Oak Grove
5:26.35
2
22
Gentry, Hayden
11
Page
5:29.15
2
23
Long, Ben
9
A.C. Reynolds
5:32.98
3
24
McLaughlin, Holden
12
North Lincoln
5:35.97
2
25
Collins, Rush
9
Ragsdale
5:38.41
2
26
Staley, Kiyon
12
Polk County
5:41.63
2
27
Long, Cooper
10
Oak Grove
5:42.47
2
28
Brooks, Wesley
9
Davie County
5:44.12
2
29
Hall, Miles
9
Page
5:47.40
2
30
Goodwin, Josh
10
Northwest Guilfo
5:47.45
3
31
Greene, Lockwood
10
Northwest Guilfo
5:49.12
3
32
Watkins, Xavier
10
Page
5:57.79
3
33
Garza, Luis
9
Page
5:59.35
3
34
Whittington, Michael
10
Page
6:00.51
3
35
Niczad, Kian
10
Ragsdale
6:08.77
3
36
Patel, Karan
10
Ragsdale
6:15.22
3
37
Craddock, Noah
10
Wheatmore
6:31.35
3
38
Walser, Bretten
9
West Davidson
6:34.40
3
Kimmons, Jaxon
11
Wheatmore
DNS
2
Marsh, John
10
R-S Central
DNF
2
Reid, Lex
10
Oak Grove
DNF
2
Garcia, Charles
-
Cox Mill
DNS
3
Mens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Long, Ethan
11
Page
10:14.18
2
10
2
Todd, Will
11
Oak Grove
10:49.59
2
8
3
Fernetti, Stephen
9
North Lincoln
10:53.05
2
6
4
Carter, Noah
11
North Lincoln
11:08.03
2
5
5
Swade, Cole
10
Davie County
11:21.78
2
4
6
Cathey, Spencer
11
Watauga
11:23.93
2
3
7
Gentry, Hayden
11
Page
11:28.58
2
2
8
Honea, Nathan
11
A.C. Reynolds
11:32.80
2
1
9
Bodford, Cooper
12
Oak Grove
11:56.52
2
10
Hart, Asa
12
Oak Grove
12:00.10
2
11
Cox, Nathanael
9
Watauga
12:17.24
2
12
Jones, Cameron
10
Page
12:19.22
1
13
Long, Cooper
10
Oak Grove
12:22.42
1
14
Quintana, Christian
9
Page
12:25.52
1
15
Rupp, Oliver
9
Watauga
12:31.89
2
16
Marston, Mathew
12
Ragsdale
12:32.96
1
17
Greene, Lockwood
10
Northwest Guilfo
13:12.93
1
18
Jenkins, Cesar
10
Ragsdale
13:18.33
1
19
Ellis, Cooper
10
Northwest Guilfo
13:55.03
1
20
Niczad, Kian
10
Ragsdale
14:22.37
1
Reid, Lex
10
Oak Grove
DNS
2
Davis, Ethan
11
North Lincoln
DNS
2
Collins, Rush
9
Ragsdale
DNS
1
Johnson, Khari
12
North Lincoln
DNS
2
Cope, Ransom
11
Ragsdale
DNF
2
DaCosta, Rodrigo
11
Northwest Guilfo
DNS
2
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Allen, John
11
Davie County
8.13
nwi
1
10
2
Warstler, Joshua
11
West Davidson
8.28
nwi
3
8
3
Beard, Landon
12
North Lincoln
8.50
nwi
1
6
4
Bradshaw, Devin
12
Northwest Guilfo
8.60
nwi
1
5
5
Brady, Samuel
12
North Lincoln
8.61
nwi
1
4
6
Louya, Cameron
12
West Davidson
8.81
nwi
1
3
7
Sutton, Liam
9
North Lincoln
9.71
nwi
2
2
8
Belcher, Ben
9
Patrick Henry (G
9.76
nwi
1
1
9
McDaniel, Caleb
9
Davie County
9.87
nwi
2
10
Smith, Adam
10
Davie County
10.02
nwi
2
11
Adams, Vierre
10
R-S Central
10.06
nwi
2
12
Miller, Brandon
10
Northwest Guilfo
10.21
nwi
2
13
Smith, Lukas
9
North Lincoln
10.42
nwi
3
14
Wright, Wyatt
10
Patrick Henry (G
10.91
nwi
2
15
Davin, Ryan
12
North Lincoln
11.11
nwi
2
Klingensmith, Nick
11
Wheatmore
DNS
nwi
3
Leon, Robby
11
Northwest Guilfo
DNS
nwi
1
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Fisher, McCray,
Moore, Braxton
Page
1:39.03
1
10
2
Gentle, Hunt,
Lingerfe, Lewis
West Davidson
1:40.52
2
8
3
Massenga, Crosson,
Abaka-Me, Bradshaw
Northwest Guilfo
1:40.74
1
6
4
McNeil, Beatty-L,
Hooper, Lynch
R-S Central
1:41.22
2
5
5
Barnes, Tipton,
Chupp, Henderso
Polk County
1:42.86
2
4
6
Lytton, McDaniel,
Allen, Westmore
Davie County
1:46.02
1
3
Diaz, Shea,
Madden, Sweeney
A.C. Reynolds
DNS
1
Adkins, Callihan,
Adkins, Rakes
West Stokes
DNS
1
Alford, Durham,
Gladden, Knight
Thomasville
DQ
2
Mens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McWhorte, Hamilton,
Salmon, Crosson
Northwest Guilfo
3:40.79
1
10
2
Beard, Brady,
Brusso, Wesson
North Lincoln
3:46.57
1
8
3
Eskridge, Barnett,
Moore, DaCosta
Page
3:47.03
1
6
4
Bishop, Cannon,
Markus, Rushin
Watauga
4:03.74
1
5
Sweeney, Kepple,
Wiprut, Cole
A.C. Reynolds
DNS
1
Allen, Frost,
McDaniel, Poag
Davie County
DNS
1
Barber, McSwain,
Edwards, Jergenso
Polk County
DNS
1
Mens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Cannon, Coatney,
Turner, Markus
Watauga
8:35.47
1
10
2
McWhorte, Bryan,
Jarrett, Hamilton
Northwest Guilfo
8:53.67
1
8
3
Fernetti, Brusso,
Quilla, Johnson
North Lincoln
8:59.71
1
6
4
DaCosta, Mitchum,
Eskridge, Hall
Page
9:38.90
1
5
5
Cooke, Prysiazn,
Riordan, Winchest
Davie County
9:38.96
1
4
6
Collins, Niczad,
Jenkins, Patel
Ragsdale
10:32.56
1
3
7
Avila, Barnett,
Romero T, Romero T
Thomasville
10:47.50
1
2
Kepple, Wiprut,
Cole, Long
A.C. Reynolds
DNS
1
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Soorus, Jake
12
North Lincoln
49-08.00
(508.00m)
3
10
2
McCloud, Earnest
12
Ragsdale
49-00.00
(508.00m)
3
8
3
Gordy, Luke
12
Northwest Guilfo
45-04.00
(508.00m)
3
6
4
Brady, Samuel
12
North Lincoln
45-03.00
(508.00m)
3
5
5
Castro, Ty
11
North Lincoln
42-09.00
(508.00m)
3
4
6
Snyder, Kristjan
10
North Lincoln
39-09.00
(508.00m)
3
3
7
Norman, Bishop
12
Davie County
39-07.00
(508.00m)
2
2
8
Warstler, Joshua
11
West Davidson
38-06.00
(508.00m)
3
1
9
Pollard, Nieko
12
Page
37-05.00
(508.00m)
2
10
Hooper, Jayden
11
R-S Central
37-02.00
(508.00m)
3
11
Yale, Alex
11
Oak Grove
36-00.00
(508.00m)
2
12
Bravo, Leonel
12
Thomasville
35-08.00
(508.00m)
2
13
Bunnell, Ryan
12
Patrick Henry (G
35-05.00
(508.00m)
3
14
Valdes, Kevin
12
Ragsdale
35-03.00
(508.00m)
2
15
Plymale, Mark
11
West Stokes
33-11.00
(508.00m)
2
16
Myers, Alex
12
Davie County
33-05.00
(508.00m)
2
16
Mlo, Y'Josue
10
Northwest Guilfo
33-05.00
(508.00m)
2
18
Townsend, Gavin
9
Davie County
31-02.00
(508.00m)
2
19
Lail, Noah
10
R-S Central
30-05.00
(508.00m)
2
20
Henderson, Grayson
12
Patrick Henry (G
28-02.00
(508.00m)
1
21
Scott, Ethan
11
Patrick Henry (G
27-02.00
(508.00m)
1
22
Dobson, Zaid
10
West Stokes
27-01.00
(508.00m)
1
23
Pruitt, Ethan
9
Davie County
26-08.00
(508.00m)
1
24
Reeser, Luke
11
Oak Grove
26-03.00
(508.00m)
1
25
Hunt, Tyler
9
West Stokes
25-01.00
(508.00m)
1
25
Avilez, Bryan
9
Thomasville
25-01.00
(508.00m)
1
27
Ramirez, David
10
Polk County
24-05.00
(508.00m)
1
28
VanEaton, Anthony
12
Page
23-11.00
(508.00m)
1
29
Chandler, Ryland
9
Wheatmore
20-11.00
(508.00m)
1
Sink, Trent
12
West Davidson
DNS
(--)
1
Blackwell, Cameron
12
Polk County
DNS
(--)
3
Lamont, Jack
11
North Lincoln
DNS
(--)
1
Waddell, Harrison
10
Polk County
DNS
(--)
3
Lankau, Andrew
10
Bishop McGuinnes
DNS
(--)
2
Conner, Logan
12
Polk County
DNS
(--)
3
McDonald, Kenneth
12
Bishop McGuinnes
DNS
(--)
2
Glanousky, Tyler
12
West Davidson
DNS
(--)
2
Rusch, Corbin
11
Bishop McGuinnes
DNS
(--)
1
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nefe, Trevor
10
Northwest Guilfo
5-10.00
(508.00m)
1
9
1
Warstler, Joshua
11
West Davidson
5-10.00
(508.00m)
1
9
3
Cuthrel, Isaiah
12
Davie County
5-10.00
(508.00m)
1
6
4
Robinson, Bryson
9
Davie County
5-04.00
(508.00m)
1
5
5
Beatty-Laney, DemyJay
9
R-S Central
5-00.00
(508.00m)
1
4
Pugh, Quran
9
Page
DNS
(--)
1
Skeen, Elijah
11
Ragsdale
NH
(--)
1
Allen, John
11
Davie County
DNS
(--)
1
Leon, Robby
11
Northwest Guilfo
DNS
(--)
1
Poag, Ivan
11
Davie County
DNS
(--)
1
McNeil, Rayvon
11
R-S Central
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ward, Chandler
12
Ragsdale
14-09.00
(508.00m)
1
10
2
Coatney, Henry
10
Watauga
12-06.00
(508.00m)
1
8
3
Schmerber, Alex
12
North Lincoln
11-06.00
(508.00m)
1
6
4
Murphy, Jacob
10
Oak Grove
11-00.00
(508.00m)
1
5
5
Bradshaw, Devin
12
Northwest Guilfo
10-06.00
(508.00m)
1
3.5
5
Repeta, Gavin
11
Oak Grove
10-06.00
(508.00m)
1
3.5
7
Mills, Braden
12
Oak Grove
9-06.00
(508.00m)
1
1.5
7
White, Jason
10
Oak Grove
9-06.00
(508.00m)
1
1.5
9
Valdes, Kevin
12
Ragsdale
9-00.00
(508.00m)
1
9
Skeen, Elijah
11
Ragsdale
9-00.00
(508.00m)
1
9
Tyree, Carter
9
Oak Grove
9-00.00
(508.00m)
1
12
Lester, Josiah
9
Ragsdale
8-06.00
(508.00m)
1
13
Devin, White
10
Northwest Guilfo
8-00.00
(508.00m)
1
Mosby, Carter
12
A.C. Reynolds
DNS
(--)
1
Edwards, Braxton
10
Polk County
NH
(--)
1
Misenheimer, Wesley
12
Ragsdale
DNS
(--)
1
Reyes, Brian
10
Davie County
DNS
(--)
1
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lynch, Rashod
11
R-S Central
21-08.25
(508.00m)
nwi
2
10
2
Cuthrel, Isaiah
12
Davie County
19-01.00
(508.00m)
nwi
2
8
3
Soorus, Jake
12
North Lincoln
18-07.00
(508.00m)
nwi
2
6
4
Crosson, Jonathan
10
Northwest Guilfo
17-05.75
(508.00m)
nwi
1
5
5
Nefe, Trevor
10
Northwest Guilfo
17-04.75
(508.00m)
nwi
2
4
6
Robinson, Bryson
9
Davie County
17-04.50
(508.00m)
nwi
2
3
7
Moore, Jasiah
9
Page
17-04.00
(508.00m)
nwi
1
2
8
Norfleet, Nigel
12
Ragsdale
16-10.50
(508.00m)
nwi
2
1
9
Haight, Mathew
11
North Lincoln
16-08.00
(508.00m)
nwi
1
10
Mlo, Y'Josue
10
Northwest Guilfo
16-00.00
(508.00m)
nwi
1
11
Salinas, Tristan
9
Watauga
15-09.00
(508.00m)
nwi
1
12
Thompson, Trey
9
Watauga
15-03.50
(508.00m)
nwi
2
13
Hammer, Kylin
12
Patrick Henry (G
13-00.00
(508.00m)
nwi
1
Ward, Chandler
12
Ragsdale
DNS
(--)
nwi
2
Bowen, Anthony
12
Oak Grove
DNS
(--)
nwi
2
Pugh, Quran
9
Page
DNS
(--)
nwi
1
Madden, Calvin
12
A.C. Reynolds
DNS
(--)
nwi
2
Frost, Quentin
10
Davie County
DNS
(--)
nwi
1
Poag, Ivan
11
Davie County
DNS
(--)
nwi
2
Madden, Caleb
10
A.C. Reynolds
DNS
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lynch, Rashod
11
R-S Central
43-06.00
(508.00m)
nwi
2
10
2
Cuthrel, Isaiah
12
Davie County
39-09.00
(508.00m)
nwi
2
8
3
Brady, Samuel
12
North Lincoln
39-07.00
(508.00m)
nwi
2
6
4
Norfleet, Nigel
12
Ragsdale
37-06.00
(508.00m)
nwi
2
5
5
Nefe, Trevor
10
Northwest Guilfo
37-00.00
(508.00m)
nwi
1
4
6
Robinson, Bryson
9
Davie County
36-09.00
(508.00m)
nwi
2
3
7
Haight, Mathew
11
North Lincoln
35-02.00
(508.00m)
nwi
1
2
8
Thompson, Trey
9
Watauga
34-08.50
(508.00m)
nwi
1
1
9
Salinas, Tristan
9
Watauga
34-00.00
(508.00m)
nwi
1
10
Braxton, Nehemiah
9
Page
33-02.50
(508.00m)
nwi
1
11
Mayner, Immanuel
9
North Lincoln
33-01.50
(508.00m)
nwi
1
12
Maynard, Parker
9
Page
31-05.50
(508.00m)
nwi
1
13
Jackson, Aaron
9
Page
30-10.00
(508.00m)
nwi
1
Miller, Brandon
10
Northwest Guilfo
DNS
(--)
nwi
2
Madden, Calvin
12
A.C. Reynolds
DNS
(--)
nwi
2
Poag, Ivan
11
Davie County
DNS
(--)
nwi
2
Bowen, Anthony
12
Oak Grove
DNS
(--)
nwi
2
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson Rowe, Alyssa
11
Lexington Senior
7.29
1
10
2
Mayner, Anaia
11
North Lincoln
7.56
1
8
3
Calvin, Ziavia
12
Lexington Senior
7.71
1
6
4
Tilley, Sara
10
A.C. Reynolds
7.79
1
5
5
Presley, T'Kye
11
Cox Mill
7.90
5
4
6
Hilliard, Taylor
11
Davie County
7.95
1
3
7
Debow, Morgan
9
Northwest Guilfo
7.96
1
2
8
Berry, Yah-Zehira
11
Ragsdale
8.05
2
1
9
Harris, Taylor
11
Thomasville
8.08
2
10
Lee, Erynne
12
Northwest Guilfo
8.15
2
11
King, Dymond
9
Northwest Guilfo
8.21
2
12
Ademosel, folaside
11
Ragsdale
8.28
2
13
Towle, Jasmine
9
Watauga
8.32
3
14
Potas, Lina
10
A.C. Reynolds
8.36
2
15
Shaw, Jazmine
10
Thomasville
8.40
3
16
Jones, LaTricia
11
Thomasville
8.47
3
17
Neel, Kalyanne
12
A.C. Reynolds
8.50
2
18
Hardy, Cheyenne - Tayl
12
Ragsdale
8.57
3
19
Loggins, Kaige
12
Thomasville
8.61
5
20
Tuggle, Annadell
9
Northwest Guilfo
8.65
2
21
Eubank, Chloee
10
Thomasville
8.68
5
22
Ruiz, Karla
9
Watauga
8.86
3
23
McKay, Lily
10
Watauga
8.89
3
24
Redden, Lily
9
A.C. Reynolds
8.95
3
25
Jergensen, Alanna
11
Polk County
9.07
3
26
Rodriguez, Ruth
9
Davie County
9.17
4
27
Szykula, Sabryn
9
North Lincoln
9.36
4
28
Howard, Madison
9
North Lincoln
9.39
4
29
Clements, Mycah
9
West Davidson
9.43
4
30
Sanchez, Ella
9
North Lincoln
9.57
4
31
Gutierrez, Kayllie
9
West Davidson
9.84
4
32
Moreno, Ashlee
9
Watauga
10.42
5
Lankau, Annalisa
9
Bishop McGuinnes
DNS
4
Jewell-Miller, Serena
9
Watauga
DNS
4
Osornio, Lizbet
9
Davie County
DNS
5
Shabazz, Amirah
11
Ragsdale
DNS
1
Clay, MaKenna
9
Patrick Henry (G
DNS
1
Womens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson Rowe, Alyssa
11
Lexington Senior
41.78
1
10
2
Mayner, Anaia
11
North Lincoln
43.62
1
8
3
Smith, Malaysia
11
Lexington Senior
44.24
1
6
4
Brown, Ny'Lasia
11
Lexington Senior
44.45
1
5
5
Presley, T'Kye
11
Cox Mill
44.91
8
4
6
Tilley, Sara
10
A.C. Reynolds
45.20
2
3
7
Carson, Neriah
9
Northwest Guilfo
46.54
3
2
8
Hilliard, Taylor
11
Davie County
47.45
3
1
9
Potas, Lina
10
A.C. Reynolds
48.15
2
10
Jenkins, Amiyah
9
R-S Central
48.23
3
11
Neel, Kalyanne
12
A.C. Reynolds
48.48
1
12
Debow, Morgan
9
Northwest Guilfo
48.54
2
13
Lawrence, Aneesa
9
Page
48.56
5
14
Harris, Taylor
11
Thomasville
49.03
7
15
Towle, Jasmine
9
Watauga
49.15
4
16
King, Dymond
9
Northwest Guilfo
49.22
8
17
Loyzelle, Taegan
12
West Davidson
49.76
3
18
Jordan, Paige
11
A.C. Reynolds
51.77
6
19
Purtill, Syler
11
Polk County
51.84
2
20
McKay, Allison
9
A.C. Reynolds
51.88
6
21
Jones, LaTricia
11
Thomasville
52.03
8
22
McKay, Lily
10
Watauga
52.08
4
23
Shaw, Jazmine
10
Thomasville
52.31
5
24
Vasasin, Jessie
11
Ragsdale
53.01
6
25
Oates, Joelle
11
Ragsdale
53.30
4
26
Ruiz, Karla
9
Watauga
53.98
6
27
Miller, Megan
10
West Stokes
54.79
6
28
Rodriguez, Ruth
9
Davie County
54.90
7
29
Yarbrough, Dorian
11
Oak Grove
55.26
8
30
Osornio, Lizbet
9
Davie County
55.69
7
31
Sanchez, Ella
9
North Lincoln
56.50
8
32
Howard, Madison
9
North Lincoln
56.89
8
33
Kilgore, Ava
11
Davie County
57.15
5
34
Moreno, Ashlee
9
Watauga
1:05.48
7
Krivis, Avery
11
Bishop McGuinnes
DNS
4
Jewell-Miller, Serena
9
Watauga
DNS
7
Wong, Skye
9
Bishop McGuinnes
DNS
5
Iott, Kayla
9
Northwest Guilfo
DNS
5
Graham, Nytashia
9
Ragsdale
DNS
2
Brazeau, Mia
11
Bishop McGuinnes
DNS
6
Arellano, Diana
11
Bishop McGuinnes
DNS
7
Williamson, Regan
10
R-S Central
DNS
3
Womens 500 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mayner, Anaia
11
North Lincoln
1:26.08
3
10
2
Jenkins, Lindsey
10
Polk County
1:28.40
1
8
3
Brunell, Emma
11
Polk County
1:30.60
1
6
4
Hull, McLaurin
10
Page
1:31.22
1
5
5
Mcallister, Andrea
11
North Lincoln
1:31.35
1
4
6
Riordan, Paige
12
Davie County
1:32.30
1
3
7
Gonzalez, Shaela
10
A.C. Reynolds
1:33.88
2
2
8
Keating, Ana
10
Northwest Guilfo
1:34.10
2
1
9
Barnes, Ni'Keisia
9
Lexington Senior
1:34.34
2
10
Kulis, Lexi
-
Davie County
1:34.55
1
11
McKay, Audrey
12
A.C. Reynolds
1:35.95
1
12
Muntyan, Natalie
12
Northwest Guilfo
1:37.72
2
13
Young, Chloe
9
Davie County
1:40.13
1
14
Oates, Joelle
11
Ragsdale
1:40.67
2
15
Nyll, Haley
10
Thomasville
1:40.81
3
16
Conway, Marlane
10
Ragsdale
1:43.48
2
17
Purnell, Eliza
12
A.C. Reynolds
2:29.39
3
Gaul, Caelan
11
Polk County
DNS
3
Rodriguez-Sal, Miranda
9
Thomasville
DNS
3
Agarwala, Sunita
11
Bishop McGuinnes
DNS
1
Brusso, Cagney
9
North Lincoln
DNS
3
Jenkins, Jewell
11
Page
DNS
2
Garcia, Monserat
10
Bishop McGuinnes
DNS
3
Almond, Riley
9
Davie County
DNS
1
Scalise, Elizabeth
9
Davie County
DNS
2
Yarbrough, Dorian
11
Oak Grove
DNS
2
Finger, Caitlin
11
Bishop McGuinnes
DNS
2
Womens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Irwin, Haley
11
Northwest Guilfo
3:10.93
1
10
2
Galvin, Alyssa
12
North Lincoln
3:21.78
1
8
3
Tsui, Sidney
11
Northwest Guilfo
3:22.16
1
6
4
Smith, Olivia
11
Northwest Guilfo
3:25.88
1
5
5
Pierce, Kelbi
9
North Lincoln
3:25.93
1
4
6
Miller, Sidra
10
Watauga
3:26.77
1
3
7
Fowler, Riley
12
Watauga
3:28.00
1
2
8
McAulay, Sullivan
9
Watauga
3:28.89
1
1
9
Miller, Lena
12
Watauga
3:33.63
1
10
Hamuka, Madelin
10
Page
3:38.31
1
11
Beach, Sophie
10
Watauga
3:41.53
2
12
Partyka, Sydney
11
Northwest Guilfo
3:42.83
1
13
Laramie, Emily
9
North Lincoln
3:51.90
1
14
Steadman, Olivia
11
Northwest Guilfo
3:52.86
2
15
Keith, Kendall
10
Oak Grove
3:53.94
2
16
Vannoy, Rachel
10
Oak Grove
3:56.21
2
17
Marston, Mia
10
Ragsdale
4:00.41
2
18
Bean, Nicole
12
Page
4:06.61
2
19
Wahlberg, Alison
10
Page
4:10.95
2
20
Rodriguez, Suraya
10
Ragsdale
4:16.92
2
21
Howard, Ellie
9
Page
4:17.22
2
22
Pradhan, Yogita
12
Ragsdale
4:17.46
2
23
Gold, Mara
10
R-S Central
4:27.04
2
24
Fulp, Molly
9
Page
4:31.01
2
25
Ankrom, Phoebee
10
R-S Central
4:46.61
2
26
Thomas, Christina
11
R-S Central
4:50.38
2
King, McKenzie
12
Bishop McGuinnes
DNS
1
Velasquez, Emily
9
Oak Grove
DNS
2
Rogers, Halle
9
North Lincoln
DNS
1
Rooney, Shay
12
North Lincoln
DNS
1
Hayes, Kayla
10
Oak Grove
DNS
2
Kepple, Ella
9
A.C. Reynolds
DNS
1
Womens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Galvin, Alyssa
12
North Lincoln
5:34.01
1
10
2
Connick, Jessie
12
Cox Mill
5:37.56
2
8
3
Kepple, Ella
9
A.C. Reynolds
5:39.06
1
6
4
Almond, Riley
9
Davie County
5:42.06
1
5
5
Fowler, Riley
12
Watauga
5:48.25
1
4
6
Miller, Sidra
10
Watauga
5:49.11
1
3
7
Miller, Lena
12
Watauga
5:52.46
1
2
8
Beach, Sophie
10
Watauga
5:56.70
1
1
9
Glavan, Lori
10
North Lincoln
6:00.13
2
10
Hamuka, Madelin
10
Page
6:03.80
1
11
Partyka, Sydney
11
Northwest Guilfo
6:04.46
1
12
Broom, Laci
11
West Davidson
6:09.88
1
13
Cox, Ashley
11
Northwest Guilfo
6:16.31
2
14
Laramie, Emily
9
North Lincoln
6:18.75
2
15
Clarida, Brianna
9
Page
6:38.20
2
16
Rippy, Jesi
9
R-S Central
6:41.97
2
17
Boger, Ellie
11
Oak Grove
6:48.02
2
18
Grant, Reeves
9
Page
6:50.88
2
19
Lomax, Sydney
9
West Davidson
6:53.65
2
20
Rogers, Grace
9
R-S Central
6:59.70
2
21
Wahlberg, Alison
10
Page
7:00.93
2
22
Schriner, Vivian
10
Oak Grove
7:03.98
2
23
Miller, Megan
10
West Stokes
7:16.19
2
24
Dunlap, Josie
10
Page
7:58.25
2
Fink, Shelby
12
North Lincoln
DNS
1
Womens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cox, Ashley
11
Northwest Guilfo
14:11.93
1
10
2
Marston, Mia
10
Ragsdale
14:29.60
1
8
3
Boger, Ellie
11
Oak Grove
14:37.87
1
6
4
Warwar, Luiza
10
Page
14:56.97
1
5
Schriner, Vivian
10
Oak Grove
DNS
1
Kepple, Ella
9
A.C. Reynolds
DNS
1
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Berry, Yah-Zehira
11
Ragsdale
9.01
nwi
1
10
2
King, Dymond
9
Northwest Guilfo
10.07
nwi
1
8
3
Muntyan, Natalie
12
Northwest Guilfo
10.42
nwi
1
6
4
Debow, Morgan
9
Northwest Guilfo
10.61
nwi
1
5
5
Loyzelle, Taegan
12
West Davidson
10.64
nwi
1
4
6
Soorus, Chloe
10
North Lincoln
10.69
nwi
1
3
7
Dotson, Lauren
10
Polk County
10.91
nwi
2
2
8
Jones, Anisa
9
Page
11.26
nwi
1
1
9
Sprouse, Tabitha
9
R-S Central
11.76
nwi
2
10
Kilgore, Ava
11
Davie County
11.91
nwi
1
11
Rodriguez, Keyarah
10
Page
12.08
nwi
2
12
Davin, Anne
12
North Lincoln
13.08
nwi
2
13
Sipe, Keegan
9
North Lincoln
13.52
nwi
2
Hewitt, Nora
10
West Davidson
DNS
nwi
2
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Calvin,
Brown, Smith
Lexington Senior
1:46.46
1
10
2
Debow, Muntyan,
Carson, King
Northwest Guilfo
1:59.60
1
8
3
Jones, Rodrigue,
Lawrence, Jenkins
Page
2:00.72
1
6
4
Brunell, Gaul,
Geddings, Harris
Polk County
2:03.29
2
5
5
Harris, Loggins,
Jones, Eubank
Thomasville
2:04.17
2
4
6
Williams, Sprouse,
Duran, Jenkins
R-S Central
2:07.21
2
3
Redden, Gonzalez,
McKay, McKay
A.C. Reynolds
DNS
1
Arellano, Brazeau,
Krivis, Wong
Bishop McGuinnes
DNS
2
Womens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Tsui, Smith,
Keating, Irwin
Northwest Guilfo
4:37.23
1
10
2
Turner, Parnell,
Pierce, Mcallist
North Lincoln
4:41.85
1
8
3
Gonzalez, McKay,
McKay, Jordan
A.C. Reynolds
4:58.96
1
6
Smith, Calvin,
Brown, Barnes
Lexington Senior
DNS
1
Hilliard, Kilgore,
Osornio, Tritt
Davie County
DNS
1
Hays, McAulay,
Ritter, Tuberty
Watauga
DNS
1
Brunell, Dotson,
Gaul, Jenkins
Polk County
DNS
1
Rodrigue, Lawrence,
Jenkins, Hull
Page
DNS
1
Agarwala, Krivis,
Namen, King
Bishop McGuinnes
DNS
1
Womens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Tsui, Smith,
Partyka, Irwin
Northwest Guilfo
10:13.48
1
10
2
Pierce, Glavan,
Galvin, Fink
North Lincoln
10:38.19
1
8
3
Frantz, Young,
Riordan, Kulis
Davie County
10:46.60
1
6
4
Bean, Hull,
Grant, Clarida
Page
12:00.19
1
5
Agarwala, Garcia,
Namen, King
Bishop McGuinnes
DNS
1
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ellison, CeNiyah
12
Ragsdale
32-03.00
(508.00m)
3
10
2
Hope, Naliah
11
Ragsdale
31-04.00
(508.00m)
3
8
3
Jergensen, Alanna
11
Polk County
30-11.00
(508.00m)
3
6
4
Tuggle, Annadell
9
Northwest Guilfo
29-02.00
(508.00m)
3
5
5
Long, Monica
9
Davie County
28-10.00
(508.00m)
3
4
6
Reidling, Rylee
9
Wheatmore
26-05.00
(508.00m)
3
3
7
Osborne, Madison
10
Patrick Henry (G
26-03.00
(508.00m)
3
2
8
Ottinger, MacKinley
10
Patrick Henry (G
26-00.00
(508.00m)
3
1
9
Willis, Jenna
11
West Davidson
25-06.00
(508.00m)
2
10
Stalling, Chantal
12
Northwest Guilfo
25-05.00
(508.00m)
3
11
Demary, Ireyona
12
North Lincoln
25-04.00
(508.00m)
2
12
Freeman, AnnLeigh
12
A.C. Reynolds
24-06.00
(508.00m)
3
13
Duran, India
10
R-S Central
23-11.00
(508.00m)
2
14
Julian, Terran
11
Watauga
22-04.00
(508.00m)
2
15
Davin, Anne
12
North Lincoln
22-03.00
(508.00m)
1
15
Correll, Carly
9
North Lincoln
22-03.00
(508.00m)
3
17
Drummond, Devin
11
Watauga
21-07.00
(508.00m)
1
18
Boggan, Asia
9
Oak Grove
21-05.00
(508.00m)
1
19
Turbyfill, Allison
11
Watauga
21-00.00
(508.00m)
2
20
Watts, Chloe
9
North Lincoln
20-10.00
(508.00m)
1
21
Moreno, Emily
12
Davie County
20-03.00
(508.00m)
1
22
Moore, Deonna
11
Ragsdale
20-02.00
(508.00m)
3
23
Williamson, Chloe
10
Oak Grove
20-01.00
(508.00m)
2
24
Hampton, Leah
11
Watauga
19-11.00
(508.00m)
1
25
Hudson, Enasia
9
Page
19-10.00
(508.00m)
2
26
Gooding, Faith
11
West Davidson
19-03.00
(508.00m)
1
27
Swink, Katie
12
West Davidson
18-11.00
(508.00m)
1
28
Fritzsche, Lauren
11
Oak Grove
18-10.00
(508.00m)
1
29
Bango, Adena
9
Watauga
18-07.00
(508.00m)
1
30
Frierson, Devan
9
Watauga
18-03.00
(508.00m)
1
31
Parker, Riley
9
Watauga
17-10.00
(508.00m)
1
32
Rankin, Ceasia
9
Page
17-09.00
(508.00m)
1
Caldwell, Layla
9
Davie County
DNS
(--)
2
McIntosh, Almijah
12
Lexington Senior
DNS
(--)
2
Lankau, Annalisa
9
Bishop McGuinnes
DNS
(--)
2
Henrickson, Kara
12
West Davidson
DNS
(--)
2
Lambert, Selana
10
Ragsdale
DNS
(--)
2
Abrams, Madison
9
Davie County
DNS
(--)
2
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Soorus, Chloe
10
North Lincoln
4-10.00
(508.00m)
1
10
2
Loyzelle, Taegan
12
West Davidson
4-04.00
(508.00m)
1
8
3
Lawrence, Aneesa
9
Page
4-04.00
(508.00m)
1
6
4
Duran, India
10
R-S Central
4-02.00
(508.00m)
1
5
5
Muntyan, Natalie
12
Northwest Guilfo
4-00.00
(508.00m)
1
4
6
Thomas, Abby
10
R-S Central
4-00.00
(508.00m)
1
3
Graham, Nytashia
9
Ragsdale
DNS
(--)
1
Potas, Lina
10
A.C. Reynolds
DNS
(--)
1
Hewitt, Nora
10
West Davidson
DNS
(--)
1
Hilliard, Taylor
11
Davie County
DNS
(--)
1
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nelsen, Ella
11
Watauga
10-00.00
(508.00m)
1
10
2
Goode, Sarah
10
Watauga
10-00.00
(508.00m)
1
8
3
Geddings, Madison
11
Polk County
8-00.00
(508.00m)
1
6
4
Lamoutte, Abigall
11
North Lincoln
7-06.00
(508.00m)
1
5
5
Scarrow, Jordan
9
Cox Mill
7-06.00
(508.00m)
1
4
6
Dotson, Lauren
10
Polk County
7-06.00
(508.00m)
1
3
7
Hall, Rachel
11
Oak Grove
7-00.00
(508.00m)
1
2
8
McKenzie, Katie
11
Oak Grove
6-06.00
(508.00m)
1
1
9
Vasasin, Jessie
11
Ragsdale
6-00.00
(508.00m)
1
10
Scarrow, Peyton
11
Cox Mill
5-06.00
(508.00m)
1
10
Iott, Kayla
9
Northwest Guilfo
5-06.00
(508.00m)
1
10
Conway, Marlane
10
Ragsdale
5-06.00
(508.00m)
1
Hill, McKenna
10
Polk County
NH
(--)
1
Harris, Tana
12
Polk County
NH
(--)
1
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Berry, Yah-Zehira
11
Ragsdale
16-00.25
(508.00m)
nwi
1
10
2
Lee, Erynne
12
Northwest Guilfo
14-09.25
(508.00m)
nwi
1
8
3
Lamoutte, Erin
10
North Lincoln
14-07.25
(508.00m)
nwi
1
6
4
Ademosel, folaside
11
Ragsdale
14-05.50
(508.00m)
nwi
1
5
5
Turner, Payton
11
North Lincoln
14-00.75
(508.00m)
nwi
1
4
6
Clay, MaKenna
9
Patrick Henry (G
13-10.50
(508.00m)
nwi
1
3
7
Hardy, Cheyenne - Taylor
12
Ragsdale
13-08.00
(508.00m)
nwi
1
2
8
Kilgore, Ava
11
Davie County
12-11.00
(508.00m)
nwi
1
1
9
Parnell, Grace
11
North Lincoln
12-08.00
(508.00m)
nwi
1
10
Jones, Anisa
9
Page
12-06.50
(508.00m)
nwi
1
11
Duran, India
10
R-S Central
12-04.25
(508.00m)
nwi
1
12
Iott, Kayla
9
Northwest Guilfo
11-04.25
(508.00m)
nwi
1
13
Thomas, Abby
10
R-S Central
11-00.75
(508.00m)
nwi
1
14
Turner, Sydni
9
North Lincoln
10-08.00
(508.00m)
nwi
1
15
Murphy, Kayli
9
Davie County
10-02.50
(508.00m)
nwi
1
Shabazz, Amirah
11
Ragsdale
DNS
(--)
nwi
1
Namen, Claire
12
Bishop McGuinnes
DNS
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Turner, Payton
11
North Lincoln
32-01.50
(508.00m)
nwi
1
10
2
Loggins, Kaige
12
Thomasville
31-06.00
(508.00m)
nwi
1
8
3
Lamoutte, Erin
10
North Lincoln
31-05.25
(508.00m)
nwi
1
6
4
Lee, Erynne
12
Northwest Guilfo
30-09.75
(508.00m)
nwi
1
5
5
Horine, Grace
11
Watauga
30-06.50
(508.00m)
nwi
1
4
6
Ademosel, folaside
11
Ragsdale
28-07.75
(508.00m)
nwi
1
3
7
Hardy, Cheyenne - Taylor
12
Ragsdale
28-03.00
(508.00m)
nwi
1
2
8
Parnell, Grace
11
North Lincoln
27-08.75
(508.00m)
nwi
1
1
9
Turner, Sydni
9
North Lincoln
26-04.25
(508.00m)
nwi
1
10
Thomas, Abby
10
R-S Central
24-10.75
(508.00m)
nwi
1
Lawrence, Aneesa
9
Page
DNS
(--)
nwi
1
Shabazz, Amirah
11
Ragsdale
DNS
(--)
nwi
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Varsity - Men
1
North Lincoln
(97)
2
Page
(75)
3
Northwest Guilford
(71.5)
4
Davie County
(71)
5
Watauga
(57)
6
Ragsdale
(47)
7
West Davidson
(34)
8
R-S Central
(32)
9
Oak Grove
(19.5)
10
Cox Mill
(18)
11
Polk County
(16)
12
Alexander Central
(8)
12
West Stokes
(8)
14
A.C. Reynolds
(5)
14
Thomasville
(5)
16
Patrick Henry (Glade Spring)
(1)
Varsity - Women
1
North Lincoln
(113)
2
Northwest Guilford
(105)
3
Ragsdale
(59)
4
Lexington Senior
(47)
5
Watauga
(38)
6
Polk County
(36)
7
Page
(28)
8
Davie County
(23)
9
A.C. Reynolds
(22)
10
Cox Mill
(20)
11
Thomasville
(12)
11
West Davidson
(12)
13
R-S Central
(11)
14
Oak Grove
(9)
15
Patrick Henry (Glade Spring)
(6)
16
Wheatmore
(3)
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
5028 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
HOT Snowman
,
JDL Fast Track
,
JDL Admin
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for HOT Snowman
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
59
1
2019
1
27
1
2017
1
39
1
2015
1
55
1
2014
1
Show 2 more
Hashtags
None
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!